Home / Evenimente / Primii bloggeri care isi platesc golurile

Primii bloggeri care isi platesc golurile

cupa sportmeetWeek-endul viitor (adica 28-29 septembrie 2013 ) va avea loc cea de-a patra editie a Cupei Bloggerilor la fotbal, unde echipe de minim 6 oameni cu blog isi vor baga picioarele in ea de minge si vor incerca sa castige cupa, campionatul, gloria eterna, trafic nelimitat, admiratia fanelor de pe margine si invidia celorlalti.

Echipa din care fac eu parte se numeste #construim, dupa numele proiectului celor de la Habitat for Humanity Romania, acolo unde am fost anul trecut pe santier, sa muncim si sa ajutam la construirea unor case pentru cateva familii mai nevoiase. 

Si pentru ca unii dintre noi chiar cred ca vom marca mai multe goluri ca Steaua in grupele Champions League, am hotarat de comun acord ca ….pentru fiecare gol inscris de echipa noastra la cupa bloggerilor, vom dona cate 10 lei,  pentru proiectul celor de la Habitat for Humanity.

Dap, noi suntem aia care vom face cheta la fiecare gol. Chiar o sa jucam fotbal pe bani!

Sper doar ca cei din echipele adverse nu se vor lasa invinsi la scor mare doar ca sa ne bage pe noi in faliment …

Daca aveti si voi incredere in mine sau baieti (Alex Tunaru, Claudiu Ciobanu, Cezar Vasile, Adrian Ciubotaru, Vlad Vladescu, Andrei Bogdan, Lucian Lorin si Marius Vasilescu), puteti sa veniti sambata si duminica viitoare pe terenul de fotbal de langa stadionul de Rugby( zona Arcul de Triumf), sa ne incurajati, sa faceti misto de noi sau sa donati oricat de putin, pentru fiecare gol marcat.

In cazul in care credeti ca avem mai mari sanse sa primim trofeul “ciuca batailor”, cred ca puteti sa donati si pentru fiecare gol primit de echipa noastra. Atentie insa, s-ar putea sa primim mai multe goluri decat reusim sa dam :P

Cupa Bloggerilor la Fotbal este un eveniment marca SportMeet.ro. Sponsor: Orange Romania. Parteneri:CanyonAqua CarpaticaHeinekenEditura Litera si Federatia Romana de Rugby.

Citeste si asta

Concurs: 2 bilete la FCSB – Craiova!

In urma unei combinatii rezultate din amabilitatea LPF si prioritatile mele de hacking civic pentru week-end-ul …

Comentezi ?